Konsolidacja chwilówek – dobra oferta dla zadłużonych

Z krótkoterminowych pożyczek w firmach pozabankowych korzysta wielu Polaków. Ci, którzy zaciągnęli kilka takich zobowiązań, popadają niekiedy w kłopoty finansowe uniemożliwiające spłacanie kilku rat jednocześnie. Atrakcyjną propozycją dla takich osób jest konsolidacja chwilówek. Najprostszym i powszechnie dostępnym rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek przez internet. Czy w ten sposób możliwa jest również konsolidacja chwilówek dla zadłużonych?

Konsolidacja chwilówek w jeden kredyt lub pożyczkę

Chwilówki to krótkoterminowe pożyczki na niewielkie sumy pieniędzy, udzielane w błyskawicznym tempie, przy minimum wymaganych formalności. Z tej formy pożyczania korzysta wiele osób, które często zaciągają kilka takich zobowiązań w krótkim czasie, biorąc na siebie obowiązek spłacania wielu rat jednocześnie. Zdarza się, że powoduje to problemy z wypłacalnością pożyczkobiorców oraz jest przyczyną poważnych problemów z długami.

Zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę wcześniejszych zobowiązań jest kuszące, ale grozi wpadnięciem w spiralę zadłużenia. Pozabankowe instytucje finansowe, a także banki oferują dla takich osób specjalne produkty finansowe, umożliwiające regularną spłatę zobowiązań i uniknięcie długów. Rozwiązaniem jest kredyt lub pożyczka konsolidacyjna.

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja chwilówek to zamiana kilku zaciągniętych przez konsumenta pożyczek w jeden kredyt. Osoba zaciągająca pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny pozostaje więc z jednym zobowiązaniem finansowym, które łatwiej jest spłacić. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Pożyczkobiorca staje się klientem tylko jednej firmy i ma do spłacenia jedną, bardziej przystępną ratę.
  • Spłata takiego zobowiązania jest rozciągnięta w czasie, a oprocentowanie poprzednich pożyczek ujednolicone.
  • Zmniejsza się koszt obsługi spłaty zobowiązań.

Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych

Opóźnienia w spłacie zobowiązań finansowych są odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej oraz innych bazach danych o kredytobiorcach, do których dostęp mają banki i firmy pożyczkowe, oceniające zdolność kredytową swoich klientów. Może to skutecznie uniemożliwić starania o pożyczkę, którą dłużnicy chcieliby pokryć wcześniejsze zobowiązania finansowe. Czy zatem konsolidacja chwilówek dla zadłużonych jest możliwa?

Tak. Oferują ją pozabankowe instytucje finansowe. Udzielają one długoterminowych pożyczek (których celem jest konsolidacja chwilówek) bez baz danych o dłużnikach oraz wnikania w negatywną historię swoich klientów w BIK. Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej jest zwykle droższa od produktów oferowanych przez banki, dla wielu osób może być jednak ostatnią deską ratunku przed popadnięciem w poważne tarapaty finansowe.

Jak wyjść z zadłużenia?

Przed podjęciem decyzji o wybraniu jednej z ofert konsolidacji chwilówek, warto najpierw dokładnie je porównać. Pomocą w tym zakresie może służyć doradca finansowy. Z pewnością należy zwrócić uwagę na to, jaka będzie rata pożyczki oraz okres jej spłaty. Kredytobiorcę powinny też zainteresować: wysokość odsetek, minimalny dochód wymagany przez kredytodawcę, a także to, czy w danej firmie otrzymamy pożyczkę bez “czystej” historii w BIK.

Do kogo po konsolidację?

Na rynku działa wiele bankowych i pozabankowych instytucji, w których ofercie znajduje się konsolidacja chwilówek. Gdzie zatem zwrócić się o także pożyczkę? Konsolidacja chwilówek w banku może być problematyczna. Tego rodzaju instytucje udzielają bowiem kredytów wyłącznie osobom, które nie zalegają jeszcze ze spłatą swoich zobowiązań, czyli nie trafiły do Krajowego Rejestru Dłużników oraz nie mają negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby, których zobowiązania uległy przeterminowaniu, mogą natomiast z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną w firmach pożyczkowych, które są bardziej wyrozumiałe w ocenie zdolności kredytowej klienta.

Konsolidacja przez internet

Konsolidacja chwilówek przez internet to prosty sposób na otrzymanie pieniędzy na spłatę swojego zadłużenia. Zgodę można otrzymać już w ciągu jednego dnia. Wystarczy złożyć wniosek online, a następnie skontaktować się z kredytodawcą telefonicznie, mailowo lub osobiście, w celu omówienia warunków oferty. Po wyrażeniu przez niego zgody na udzielenie kredytu, pozostaje tylko podpisanie umowy i przekazanie środków. Większość instytucji bankowych i firm pożyczkowych dysponuje nowoczesnymi narzędziami informatycznymi, które sprawiają, że konsolidacja chwilówek online jest bardzo wygodna. W ten sam sposób działa też konsolidacja chwilówek bez BIK.