Kredyt bez zaświadczeń. Sposób na łatwą i szybką gotówkę

Ubieganie się o kredyt nie musi oznaczać konieczności przygotowania wielu dokumentów i spełnienia licznych formalności. Wiele banków i instytucji wymaga do tego przedstawienia jedynie dowodu osobistego, nie pyta też klientów o cel, na jaki trafią środki. Kredyt bez zaświadczeń to wymarzona oferta dla osób, które mają problem z udowodnieniem stałych źródeł dochodów lub klientów, którzy chcą po prostu łatwo i szybko otrzymać gotówkę. O kredyt bez zaświadczeń o dochodach mogą też wnioskować firmy. Najprostszym sposobem na taką pożyczkę jest kredyt bez zaświadczeń przez internet.

Dla kogo kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach udzielany jest przez wiele banków. To niezwykle prosta i wygodna procedura. Instytucje, które przygotowały taką ofertę dla swoich klientów, wymagają jedynie oświadczenia, że konsument ma stałe źródło dochodu. Może to być umowa o pracę, ale także np. świadczenie rodzinne lub umowa zlecenie oraz o dzieło. Dlatego kredyt bez zaświadczeń cieszy się tak dużą popularnością wśród konsumentów.

Wystarczy dowód

Do ubiegania się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń wystarczy zwykle dowód osobisty. Kredytobiorca powinien też być pełnoletni, posiadać konto w banku oraz dysponować telefonem i pocztą elektroniczną. We wniosku o kredyt należy również zwykle podać źródło oraz wysokość naszych dochodów. Instytucja pożyczkowe nie wymagają jednak żadnych zaświadczeń potwierdzających prawdziwość podanych informacji.

Kredyt bez zaświadczeń – szybko i łatwo

Co najczęściej charakteryzuje udzielany przez banki kredyt na dowód bez zaświadczeń?

  • Duża rozpiętość kwot, które można pożyczyć. Minimalna kwota to kilkaset złotych. Maksymalna wartość kredytu może wynieść nawet 150 tysięcy złotych.
  • Spłata kredytu rozciągnięta na okres od kilku miesięcy do nawet 10 lat.
  • Możliwość wypełnienia wniosku o kredyt bez zaświadczeń przez internet.
  • Błyskawiczna decyzja w sprawie udzielenia kredytu oraz szybka wypłata środków.
  • Możliwość przeznaczenia gotówki na dowolny cel.

Przed wnioskowaniem o kredyt w wybranym banku należy sprawdzić, jakie jest jego RRSO, prowizja za udzielenie pożyczki oraz dodatkowe opłaty. Upewnijmy się też, czy wymagane są dodatkowe dokumenty, czy bank nie wymaga od kredytobiorcy stałego źródła dochodu w formie umowy o pracę oraz czy oczekuje założenia konta w banku udzielającego kredytu.

Jak wnioskować o kredyt?

Dlaczego kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach można otrzymać tak łatwo? Ponieważ w dowodzie osobistym znajdują się dane, które w większości przypadków wystarczą bankom i firmom pożyczkowym do sprawdzenia informacji o kredytobiorcy.

Dane osobowe, w tym PESEL, są niezbędne, by sprawdzić historię kredytową klienta, w tym informację o zaleganiu przez niego ze spłatą wcześniejszych zobowiązań. To pozwoli na dokonanie oceny zdolności kredytowej, która jest niezbędna do pozytywnej decyzji o udzieleniu kredytu

Kredyt bez zaświadczeń przez internet

Jednym z najprostszych sposobów ubiegania się o kredyt na dowód osobisty jest droga elektroniczna. Wiele banków umożliwia aplikowanie o kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń o zarobkach i innych dodatkowych dokumentów. Oznacza to, że pieniądze można otrzymać na konto bez ruszania się z domu. Kredyt online bez zaświadczeń cieszy się wśród klientów banków i firm pożyczkowych bardzo dużą popularnością.

Należy jednak pamiętać, że konsumenci składający wniosek o kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach poddawani są przez banki weryfikacji tożsamości. Dlatego wraz z internetową aplikacją należy przesłać do kredytodawcy skan lub zdjęcie dwóch stron dowodu osobistego. Po pozytywnej decyzji kredytowej przychodzi czas na zawarcie umowy z bankiem. Dokumenty przesyłane są do podpisu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjną drogą pocztową. Możliwe także, że odwiedzi nas kurier, w obecności którego można od razu złożyć podpis na umowie i za jego pośrednictwem odesłać dokument.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń mogą otrzymać także firmy? Tak, i to już od pierwszego dnia ich funkcjonowania. To bardzo przydatne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność i nie mogą wykazać się dużą liczbą klientów, którzy zapewniają im stałe dochody. Z tego rodzaju zastrzyku gotówki korzystają też przedsiębiorstwa, które popadły w tarapaty finansowe i potrzebują wsparcia, by wyjść na prostą. By wnioskować o kredyt dla firm bez zaświadczeń, niezbędne będą podstawowe informacje o naszej firmie. Instytucje pożyczkowe z pewnością zażądają przedstawienia takich danych jak nr NIP, REGON oraz wpisu do CEDG. Trzeba też będzie wypełnić przygotowany przez firmę pożyczkową formularz, w którym należy podać podstawowe informacje o działalności firmy.