Nie daj się odsetkom. Oto 3 warianty najbardziej opłacalnych kredytów i pożyczek

Decydując się na kredyt lub pożyczkę, chcesz uchronić się przed ogromnymi odsetkami? To normalne, dlatego powinieneś zwrócić uwagę na nasze zestawienie tych, o najmniejszym oprocentowaniu.

Kredyt gotówkowy, Mały druczek w umowie też ma znaczenie

Miałeś kiedyś sen o niedoczytanej do końca umowie i wynikającej z tego wizycie komornika? Brak czujności podczas podpisywania umowy nie jest mile widziany. W tym dniu powinieneś być wyjątkowo ostrożny i czytać to, co przedstawiciel banku zawarł w umowie – nawet najmniejszym druczkiem, bowiem niskie oprocentowanie reklamowe przez bank nie dotyczy każdego rodzaju porozumienia zawartego z kredytobiorcą. Twoja umowa, Twoje warunki.

Te warto przeanalizować co najmniej trzykrotnie, żeby mieć całkowitą pewność, co do opłacalności kredytu.

Jeśli jesteś w stanie spłacić zaciągnięty kredyt szybciej, nie decyduj się na dłuższy okres spłaty

Ten poskutkuje wyłącznie większą sumą zostawioną w rękach banku, a to raczej opłacalne nie jest, nie? Jednak z ogólnym zestawieniu, kredyt gotówkowy jest najbardziej popularny, a przy odpowiednich warunkach finansowania wielkim krokiem dołącza się do naszego zestawienia.

Kredyt konsolidacyjny. Opłacalność w łączeniu

Masz na swoim koncie co najmniej kilka kredytów i pożyczek, których spłata w tym momencie graniczy z cudem? Kredyt konsolidacyjny przybywa Ci na ratunek. Polega na tym, że wszystkie zadłużenia przejmowane są przez jedną placówkę i to w stosunku do niej zaczynasz rozliczenie. Czasami skutkuje to wydłużonym okresem spłaty, a nawet niskim oprocentowaniem co w ogólnym rozrachunku przekłada się na niższe raty i mniejsze odsetki.

Nie zwlekaj. Bank nie ucieknie, ale odsetki urosną

W przypadku kredytów konsolidacyjnych opłacalność mierzona jest w czasie reakcji. Jasne jest, że im szybciej zdecydujesz się na połączenie swoich finansowych zobowiązań i negocjacje z bankiem, tym lepiej.

Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu. Mistrz alternatywnych rozwiązań

Pożyczka pod zastaw auta różni się tym, że w jej przypadku odsetki i wysokie oprocentowanie odchodzi w zapomnienie w 100%, a cały proces polega na tym, że Ty, jako osoba zainteresowana pożyczeniem gotówki, zapisujesz w dokumentach auta pożyczkodawcę jako współwłaściciela. (Więcej informacji znajdziesz w artykule na stronie autokapital.pl) Ale spokojnie, to nie jest tak straszne, na jakie wygląda.

Samochód wróci jako wyłącznie Twoja własność, jeśli spłacisz zaciągniętą pożyczkę, a do tego czasu będziesz mógł z niego do woli korzystać. Tak, jak do tej pory.

Im dłuższy okres finansowania, tym niższa rata

Inaczej niż w przypadku kredytu gotówkowego, ale w końcowym rozrachunku bardziej opłacalnie.