Jakie warunki trzeba spełnić by ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych?

Każdy, kto chociaż raz w życiu miał trudności ze spłatą jakichkolwiek zobowiązań doskonale wie, że szybka reakcja i dobre rozwiązanie są kluczem do sukcesu. Jednym z rekomendowanych produktów finansowych, pozwalających na odzyskanie stabilności finansowej jest pożyczka dla zadłużonych, która charakteryzuje się przystępnością i łagodniejszymi procedurami weryfikacyjnymi.

Kredyty dla zadłużonych i pożyczki

Panuje powszechne przekonanie, że osoby zadłużone nie mają szans na żadnego rodzaju kredyty, które pozwoliłyby im spłacić dotychczasowe zobowiązania. Niemniej jednak, w tym twierdzeniu pomija się kredyty konsolidacyjne, które są niemalże stworzone dla tego rodzaju sytuacji. Jeśli mamy na myśli produkty bankowe tego rodzaju musimy wiedzieć, że tutaj weryfikacja jest dość skrupulatna, ale pozwalająca na rozwiązanie trudnej sprawy. Innymi słowy, banki sprawdzają naszą wypłacalność oraz ewentualną historię kredytową. Jej zły przebieg nie zawsze musi oznaczać odmowę, szczególnie jeśli pojawił się tam wpis o jednorazowym opóźnieniu, które nie przekraczało trzech miesięcy. Niemniej jednak, może to być swego rodzaju mechanizm blokujący wydanie pozytywnej decyzji. Sprawa rysuje się nieco inaczej i zdecydowanie bardziej pozytywnie jeśli możemy nasz potencjalny kredyt konsolidacyjny zabezpieczyć hipoteką. W tym przypadku banki o wiele chętniej podpisują umowy z wnioskodawcami.

Innym rozwiązaniem jest oczywiście pożyczka dla zadłużonych, która pochodzi z renomowanych instytucji pozabankowych. W tym przypadku zazwyczaj klienci nie są tak skrupulatnie weryfikowani, a rejestry dłużników są pomijane. Jeśli jednak są sprawdzane – robi to niewiele instytucji finansowych – to wyłącznie dlatego, by oszacować próg ryzyka związanego z naszą wypłacalnością i płynnością finansową.

Jak uzyskać pożyczkę dla zadłużonych?

Pamiętajmy, że pożyczki dla zadłużonych są o wiele bardziej przystępne i łatwiej osiągalne. Innymi słowy, mogą po nie sięgać osoby, które znalazły się w niemałych tarapatach finansowych. Co istotne, są udzielane przez Internet, a do otrzymania środków wnioskodawcę dzieli dosłownie kilkanaście kliknięć.

Proces weryfikacyjny jest sprowadzony głównie do potwierdzenia tożsamości, adresu oraz konta bankowego. Wnioskodawca musi być osobą pełnoletnią, posiadającą polskie obywatelstwo. Istotne jest także źródło dochodu, które powinno być regularne. W tym przypadku w grę wchodzi zarówno umowa o pracę jak i umowy cywilno – prawne czy renty oraz emerytury. Naturalnie należy posiadać własne konto bankowe i stały adres zamieszkania. Kluczem weryfikacji jest najczęściej wpłata na wskazane konto kilku groszy, które oczywiście są zwracane. Rozpatrzenie wniosku trwa do kilkudziesięciu minut, a w przypadku pozytywnej odpowiedzi wypłata środków następuje jeszcze w tym samym dniu.

Szukając idealnej pożyczki dla zadłużonych przeczytajmy ogólne warunki jej udzielania, sprawdźmy na jaką kwotę możemy liczyć i jakie są opcje spłaty ratalnej ( krótkoterminowe, kilkumiesięczne, czy jednorazowe). Zdecydujmy się na taką, która spełni najwięcej naszych oczekiwań.