Kredyt konsolidacyjny, czyli jak uniknąć komornika

Konsolidacja zadłużenia nie jest pojęciem ani nowym, ani tym bardziej obcym. Pomimo to wiele osób zwleka z tym krokiem niemalże do ostatniego momentu. Mając kilkanaście zobowiązań, których najczęściej lwią część stanowią kredyty, trzeba nieustannie analizować swoją sytuację finansową i reagować natychmiast, gdy tylko pojawia się wizja problemów.

Nie tylko rada

Truizm, truizmem, a życie pokazuje, że niestety bardzo często pierwsze sygnały dotyczące nadciągających problemów bagatelizujemy. Dlaczego? Powód jest naprawdę banalny – żyjemy w przekonaniu, że trudności są przejściowe, a zła passa minie i za chwilkę wszystko wróci do normy. Takie założenie to prawdziwa ruletka, nie wiemy bowiem, czy przypadkiem los nie szykuje nam prawdziwego piekiełka, z którego trudno będzie się wydostać.

Natomiast kredyty konsolidacyjne to rzeczywiste rozwiązanie nie tylko na trudniejsze momenty w ułożeniu codziennych wydatków. To przede wszystkim antidotum na zbyt wysokie zobowiązania finansowe, które każdego miesiąca zabierają nam z naszego portfela znakomitą część naszych dochodów. Co z tego wynika? Kredyty tudzież pożyczki konsolidacyjne są dedykowane wszystkich zadłużonym – i tym bez problematycznych sytuacji i tym, którzy wyraźnie czują, że zobowiązania zaczynają przerastać ich możliwości spłaty.

Szybka reakcja – brak windykacji

Wiadomo, że im dłużej zwlekamy z płatnościami, tym bliżej nas kręci się komornik. Dzisiejszy system windykacji działa błyskawicznie i nim się spostrzeżemy do naszych drzwi może zapukać urzędnik państwowy w postaci komornika. Nikt z nas nie chciałby takiego gościa, więc o wiele lepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcia działań.

Konsolidacja kredytów to nie tylko łatwiejsze do regulowania, niższe, miesięczne zobowiązanie, ale przede wszystkim jednorazowa spłata wszystkich zaległości. To z kolei skutecznie chroni nas przed windykacją, nakazami zapłaty i komornikiem. Co więcej, im prędzej podejmiemy takie kroki i zamienimy kilka kredytów w jeden, unikniemy pierwszych nieprzyjemności w postaci wpisania nas do rejestru dłużników.

Nie czekaj na komornika

Długi wytrącają nas z równowagi i nie pozwalają na spokojny sen. To wszystko prawda, więc nie powinniśmy czekać na komornika, ale podejmować wszystkie działania, by zapobiec tej wizycie. Kredyty konsolidacyjne pozwalają uregulować wszystkie poprzednie zobowiązania, a dodatkowo dostosowują się niejako do naszych aktualnych możliwości finansowych. Innymi słowy, niższa rata pozwala na regularne wywiązywanie się z umowy kredytowej. Co więcej, dłuższy okres spłaty umożliwia lepsze zaplanowanie cyklicznych wydatków. Niekoniecznie trzeba czekać, że sytuacja będzie naprawdę poważna. Kredyty konsolidacyjne są dla wszystkich osób posiadających różnorodne zadłużenie w rożnych bankach. Zanim po nie sięgniemy warto sprawdzić ich RRSO, a także ogólne warunki przyznawania i oprocentowania. Co prawda mogą pojawić się głosy, że to w istocie zamiana jednego długu na inny, ale z perspektywy odzyskania płynności finansowej i spokoju, to rozwiązanie jest jednym z najlepszych.