Kredyt konsolidacyjny, a pożyczka dla zadłużonych – co wybrać?

Kiedy zadłużenie spędza ci sen z powiek, a wizja rychłej windykacji nie daje Ci spokoju warto zastanowić się na rozwiązaniami, które pozwolą ugasić ten finansowy pożar i odzyskać spokój. Najczęstszym powodem do zmartwień są zobowiązania kredytowe, które po czasie stają się balastem, pętlą nie pozwalającą na normalne życie. W takiej sytuacji jest bardzo duża część naszego społeczeństwa, która w momencie zaciągania kredytów nie spodziewała się, że koszty utrzymania aż tak bardzo wzrosną, a praca, która wydawała się stabilna okaże się chwilowa.

Rozwiązania dla zadłużonych

Prawdą jest, że osoby zadłużone potrzebują natychmiastowej recepty, która zdejmie z ich gardła ten przysłowiowy nóż. W takich sytuacjach jest to absolutnie najważniejsze.

Pierwszym krokiem jaki należy zrobić to dokładna analiza obecnej sytuacji, pozbawiona niepotrzebnych emocji. Chłodne spojrzenie to w rzeczywistości podliczenie swoich długów i wyszczególnienie tych, które są najpilniejszymi do spłaty. Warto także usystematyzować je od tych, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie, np. długi związane z mieszkaniem i takie, które nie spowodują lawiny nieszczęść, np. dług u rodziny.

Następnie sprawdźmy, które z tych zobowiązań należą do tych najbardziej przeterminowanych. To te właśnie wymagają natychmiastowej spłaty. W zależności od tego, jaka jest nasza sytuacja zarobkowa powinniśmy zrobić także zestawienie miesięcznych dochodów i stałych wydatków na życie. Własne ocenienie zdolności kredytowych stanie się kluczem podczas wyboru najlepszego dla naszej sytuacji rozwiązania.

Kredyt konsolidacyjny

Jeśli nie zostaliśmy jeszcze wpisani do KRD i BIK jako nierzetelni klienci mamy szansę na uzyskanie konsolidacji. Tego rodzaju kredyty są idealne dla osób, które posiadają kilkanaście miesięcznych rat w różnych bankach. Skonsolidowanie ich w jedną ratę poprzez niższe oprocentowanie i znaczne wydłużenie okresu spłaty staje się wybawieniem i pozwala na odzyskanie płynności finansowej. Warto po nie sięgnąć w momencie, w którym nasza sytuacja ulega pogorszeniu i pojawiają się pierwsze trudności z terminowym regulowaniem należności.

Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczka dla zadłużonych będzie pomocna tym osobom, których sytuacja wygląda nieco gorzej, tzn. widnieją jako nierzetelni w KRD i BIK. Co więcej, z racji uproszczonej weryfikacji mogą po nie sięgnąć osoby wobec których został już rozpoczęty proces windykacyjny. Jej potężnym atutem jest fakt, że można ją uzyskać dosłownie w kilka minut i to bez wychodzenia z domu. Znalezienie renomowanej instytucji pozabankowej nie powinno nastręczyć absolutnie żadnych trudności, szczególnie, że można skorzystać z internetowych porównywarek pożyczek pozabankowych. Za ich pomocą znajdziemy produkt spełniający nasze oczekiwania. Pamiętajmy jednak, że pożyczka dla zadłużonych nie pozwoli nam na spłacenie kilkudziesięciu tysięcy długu. To rozwiązanie dla mniejszych zobowiązań.

Reasumując, kredyty konsolidacyjne są idealne dla klientów z dobrą historią kredytową, natomiast pożyczki dla zadłużonych pozwalają sięgnąć po potrzebne środki w kilka minut każdemu zainteresowanemu.